noclegi chłapowo

Bałtyk – chociaż zimny – ma niewątpliwie swoisty urok, którym co roku przyciąga rzesze turystów.  Wraz z pomysłem spędzenia urlopu nad morzem pojawia się zasadnicze pytanie: gdzie najlepiej spędzić ten wolny czas? Turyści chętnie wybierają Chłapowo. Dlaczego?

Noclegi Chłapowo – Chłapowicka popularność na medal

Chłapowo jest nadmorską wsią, chociaż coraz częściej traktowane jest jako część lubianego przez letników Władysławowa. Z Chłapowa jest też blisko na urokliwy i jedyny w swoim rodzaju Półwysep Helski. Kolejną zaletą tej nadbałtyckiej miejscowości są łatwo dostępne i liczne miejsca noclegowe o różnym standardzie. Poza tym w Chłapowie nie można się nudzić – i nie chodzi tutaj tylko o bliskość Bałtyku.

Chłapowo – Bogata baza turystyczna

Noclegi Chłapowo to mnóstwo różnych propozycji spędzenia urlopu stacjonarnie, ponieważ Chłapowo może poszczycić się wyjątkowo bogatą bazą turystyczną. Do wyboru są wysokiej klasy hotele, a także wygodne, wysokiej klasy apartamenty, które gwarantują niezależność i swobodę. Miejsca noclegowe można znaleźć w pięknych ośrodkach wczasowych, pensjonatach, domkach letniskowych czy na polach namiotowych. Każdy więc znajdzie w Chłapowie coś dla siebie.

Plaża i wąwóz w Chłapowie

Plaża jest jedną z najbardziej malowniczych nad polskim wybrzeżem Bałtyku. Piękna i piaszczysta plaża z wysokim klifem rozciąga się wzdłuż północnej granicy Chłapowa. Wąwóz Chłapowski to największa naturalna atrakcja Chłapowa. Przez miejscowych Kaszubów nazywany jest “Rudnikiem”. Przyczynę powstania tego malowniczego miejsca naukowcy upatrują w erozyjnej działalności wód, które spływają z Wysoczyzny do Bałtyku. Zwiedzenie Wąwozu Chłapowskiego nie jest trudne.  Pokona go nawet turysta nie nawykły do wysiłku. Wzdłuż wąwozu znajdują się oznakowane ścieżki. Natomiast bardziej wymagające odcinki mają odpowiednie schodki, kładki i poręcze. W wąwozie można również wypocząć na jednej z malowniczo ustawionych ławeczek.

Chłapowskie chałupy

Chłapowo jest szczególną wsią rybacką. Posiada kilka bardzo ciekawych chałup o tradycyjnej dla tego regionu budowie – mowa tu o konstrukcji szkieletowej. W centrum wsi znajduje się XIX-wieczna przydrożna kapliczka. Chłapowska ziemia to także raj dla archeologów i antropologów. Już w XIX wieku odkryte zostały groby, które datuje się na okres epoki wczesnego żelaza. Cmentarzysko to nie tylko groby. Na jego obszarze naukowcy znaleźli wiele przedmiotów dokumentujących, które dokumentowały ówczesne życie codzienne. Były to między innymi paciorki, ozdoby z bursztynu, popielnice. Odnaleziono także naczynia z gliny, jak również i różne wyroby z brązu.

Noclegi Chłapowo – Raj dla paralotniarzy

Chłapowo jest swoistym rajem dla paralotniarzy. Plażowanie urozmaicają więc barwne paralotnie, które szybują nad wysokim klifem i plażą. Wysoki klif jest idealnym miejscem do startu, a wiejący wiatr sprzyja uprawianiu tego sportu. Szeroki obszar noszenia zapewnia bezpieczne mijanie w powietrzu przewyższenia nawet do 200 metrów. Plaża natomiast jest bardzo bezpiecznym miejscem do lądowania.

 

 

By bartek