udogodnienia najemcy nieruchomości

Jednym z ważnych aspektów wynajmowanej nieruchomości jest połączenie udogodnień, zarówno w obrębie jednostek mieszkalnych, jak i funkcji wspólnych dostępnych dla wszystkich mieszkańców. Przy tak wielu ekskluzywnych inwestycjach wielorodzinnych, które zostały ukończone w ciągu ostatnich kilku lat – a wiele więcej jest w drodze gdzie przeprowadzamy odbiór mieszkania Katowice, szczególnie w niektórych najszybciej rozwijających się miastach w kraju – właściciele mieszkań i deweloperzy muszą być dostrojeni do popytu.

Wiele luksusowych społeczności z najwyższej półki ma szeroką gamę udogodnień, zaspokajając praktycznie każdą grupę najemców. Niezależnie od tego, czy są to baseny,  spa, solarium, czy nawet  garaż , jeśli możesz sobie wyobrazić udogodnienie, istnieje spora szansa, że ​​gdzieś istnieje, w jakiejś formie.

To powiedziawszy, kluczem do udogodnień społeczności często nie jest liczba oferowanych przez Ciebie nieruchomości, ale to, czy spełniają one potrzeby Twoich najemców w sposób, który ma sens finansowy dla Ciebie, właściciela. Centrum fitness na miejscu może brzmieć świetnie, ale jeśli Twoi mieszkańcy woleliby zapisać się na członkostwo w nowoczesnej siłowni za rogiem, czy warto przebudować część swojej nieruchomości?

Zidentyfikowaliśmy pięć pożądanych udogodnień — w obrębie jednostek lub szerszej społeczności — które są stosunkowo tanie, ale mają potencjał, aby zwiększyć zyski inwestora w mieszkaniu.

Paczkomaty blisko nowej inwestycji

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy robią zakupy online, a dbanie o dostawy przychodzące jest stosunkowo niedrogim, ale bardzo wydajnym udogodnieniem, które można zaoferować swoim mieszkańcom. Dostawca technologii inteligentnych budynków Swiftlane poinformował, że w 2020 r. skradziono około 6 miliardów paczek , co dotknęło więcej niż jednego na pięciu Amerykanów.

Najważniejsze funkcje inteligentnego domu

Technologia inteligentnego domu stała się już w dużej mierze normą — zwłaszcza w ekskluzywnych nieruchomościach — i łatwo zrozumieć, dlaczego. Korzyści płynące z wykorzystania technologii obejmują zarówno stronę najemcy, jak i właściciela. W tej dość szerokiej kategorii istnieje wiele różnych rodzajów funkcji, od inteligentnych zamków i termostatów po automatyczne żądania konserwacji. A każdy z nich zazwyczaj zapewnia zauważalną korzyść — wygodę, oszczędność kosztów lub jedno i drugie — wszystkim zaangażowanym.

Weźmy na przykład inteligentne termostaty. Powszechnie wiadomo, że urządzenia te mogą zaoszczędzić użytkownikowi końcowemu — najemcy — 10% lub więcej na rachunkach za ogrzewanie, ale mają również potencjał do obniżenia kosztów właścicieli budynków. Podczas gdy właściciel może osiągnąć redukcję kosztów w obszarach wspólnych, dużą korzyścią jest to, gdy chodzi o wolne lokale społeczności. Korzystanie z inteligentnych termostatów może zapewnić zarządcy nieruchomości skuteczny i wydajny sposób monitorowania tych jednostek bez konieczności chodzenia od drzwi do drzwi, zabierając cenny czas personelu budowlanego.

Inicjatywy ekologicznego transportu – miejsca do ładowania samochodów elektrycznych

Zrównoważone elementy budynku zdecydowanie zyskały na popularności, zarówno wśród najemców, jak i właścicieli. Jednym z kluczowych sposobów, aby coś zmienić, jest oferowanie inicjatyw w zakresie ekologicznego transportu, które mogą obejmować wszystko, od udostępniania rowerów po stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Oczywiście kluczowym czynnikiem do rozważenia jest Twoja lokalizacja. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w centrum dużego obszaru metropolitalnego, możesz nie mieć miejsca na parking – a Twoi najemcy mogą nawet nie posiadać samochodów, co sprawia, że ​​ładowarki do pojazdów elektrycznych stają się kwestią sporną.

Przestrzeń zewnętrzna

Jednym z najważniejszych udogodnień społeczności jest to, co już posiada: przestrzeń poza nią. Jednak tym, co odróżnia atrakcyjną nieruchomość na wynajem od zwykłego składnika aktywów, jest sposób wykorzystania tej przestrzeni. W zależności od danych demograficznych najemcy i ograniczeń przestrzennych, obszary ogrodnicze, stanowiska do grillowania, ścieżki spacerowe, a nawet taras na dachu mogą sprawić, że Twoja społeczność przyćmi konkurencję.

udogodnienia najemcy nieruchomości
udogodnienia najemcy nieruchomości – taras w nowym apartamencie

Udogodnienia na świeżym powietrzu zazwyczaj nie kosztują zbyt wiele, ale mogą znacznie poprawić wrażenia najemcy. Instalacja paleniska z niektórymi leżakami lub na przykład jadalnią jest stosunkowo tania. Ale stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy mogą się spotkać, zjeść lub wypić kilka drinków przy ogniu, może stworzyć trwałe wrażenie, które zatrzyma ich w Twojej posiadłości przez wiele lat.

By bartek