Narew

Słyszysz Łomża, myślisz piwo? Słusznie, choć to miasto ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko, bez dwóch zdań, smaczny alkohol. Jeśli szukasz pomysłu na weekend przekonaj się, że Łomża może być świetnym wyborem!

NOCLEGI ŁOMŻA – ATRAKCJE W ŁOMŻY

Zaczniemy od propozycji dla miłośników przyrody. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi otoczony rzeką Narew to przepiękne rozlewiska, wokół których ulokowane są ścieżki spacerowe. Przy odrobinie szczęścia można tutaj zaobserwować ptaki, np. gęsi lub bataliony.
Zaskoczeniem może też być ulokowanie portu w Łomży, choć miasto to nie ma dostępu do morza. Właściwie nie ma to znaczenia – to po prostu idealne miejsce na spacer i podziwianie zachodu słońca. Jeśli dysponujesz samochodem możesz wybrać się do pobliskich parków narodowych: Narwiańskiego i Biebrzańskiego. Interesujący jest również kurpiowski skansen w Nowogrodzie. Wiernie odwzorowane chaty, młyny, wiatraki, karczmy i inne obiekty ludności kurpiowskiej pozwalają zobaczyć, jak wyglądało niegdyś życie na tych terenach.

W Łomży znajdziesz dobrze zachowane zabytki architektoniczne: Twierdzę, kościoły czy Synagogi. Odrobinę starsi czytelnicy z pewnością kojarzą Hankę Bielicką, a jeśli tak to właśnie w Łomży znajduje się pomnik tej wyjątkowej kobiety. Kulturalne doznania gwarantuje też wizyta w Filharmonii Kameralnej, choć aktualnie ze względu na pandemię wszystkie koncerty zostały zawieszone. Mamy nadzieję, że chwilowo!
Z racji położenia geograficznego punktem obowiązkowym wycieczki jest spróbowanie lokalnej mazowieckiej kuchni. W restauracjach serwowane są m.in. wyraziste krupniki lub rosoły, kaczki po staropolsku i pieczone ryby. 

W przypadku noclegów każdy znajdzie coś dla siebie. Łomża ma dobrze rozbudowaną bazę hoteli i pensjonatów, a doba hotelowa kosztuje tutaj powyżej 130 zł.

Podsumowując, Łomżę polecamy szczególnie miłośnikom natury i tym, którzy chcą poznać bliżej mazowiecki klimat.